Арештовані речі. Як продати?

Досить часто можна зустріти тендери про продаж арештованого майна. Воно може бути взято поліцією, банками або будь-якими іншими організаціями, що бажають позбутися від чужих речей і отримати за них гроші. Але Україна намагається присікати подібні торги і часто не дає дозволу їх проводити. Або ж в подібних конкурсах можуть брати участь далеко не всі компанії та юридичні особи через зведення деяких правил і законів країни. Нерідко продавці подібного овару ставлять такі вимоги, які відповідають тільки для одному покупцеві. Такі дії вважаються незаконними.

Відкритий продаж на проекті Прозорро.Продажі

Багато державнтх установ щороку конфіскують у мирних жителів їх майно в якості сплати боргів. Нерідко вони самі ставлять їх під заставу і не викуповують, через що речі також переходять державі. Подібна ситуація не змінюється і часто викликає багато питань, тому що далеко не всі можуть викупити арештоване майно інших людей. Є припущення, що держава спеціально не підпускає багатьох до тендерів, знижує ціну або вказує тільки недоліки, щоб продати конкретним покупцям. Також конкурси на арештоване майно можуть бути не такими прозорими, як інші, через що вони завжди супроводжуються скандалами і обговореннями в пресі. Адже подібні дії суперечать антикорупційном закону України і можуть нести за собою кримінальну відповідальність.

Українська офіційна біржа, на яку можна перейти за адресою sale.uub.com.ua, дає можливість брати участь у всіх торгах, що розміщуються на проекті Прозорро.Продажі. Через неї також можна брати участь в конкурсах з продажу арештованого майна без ризику прогорання на подібному. Адже тут розміщуються тільки відкриті пропозиції, що не підлаштовуються ні під кого і проходять на чесному, законному рівні. Проект Прозорро.Продажі створює чесну конкуренцію і вибирає переможця всім тендерним комітетом згідно з правилами проведення торгів. Проєкт не порушує своїми діями антикорупційний закон.

Тендери, що проводяться на проєкті, не відрізняються від інших торгів. Вони так само відкриті для кожного, хто захоче купити арештоване майно. Згідно зі статистикою, багато користувачів Української універсальної біржі з задоволенням беруть участь в подібних конкурсах і виграють, купуючи меблі або навіть техніку за нижчою ціною, ніж в магазинах.

Справедлива реалізація проблемних активів

В державу щороку надходить велика кількість арештованого майна. Воно надходить не тільки від банків і державних органів, а й від митних служб, що конфіскують ті предмети, що не можуть бути перевезені через кордон. Найбільше подібних товарів привозять з кордону з Польщею, так як саме ця країна має сувору пропускну систему, контроль, і має великий перелік заборонених для ввезення предметів. Українці ж не завжди звертають на це увагу, через що часто втрачають свої речі, залишаючи їх на пропускних пунктах. Саме це послужило державі ідеєю створити список арештованого майна, внести його в спеціально створений реєстр і тільки звідти здійснювати торги. Подібна ідея може бути втілена в життя в будь-яку хвилину, як стверджує Янчук, адже залишилося тільки дочекатися кадрових ресурсів. Знайти тендери на арештоване майно можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/arrested-property.

Всього в країні зареєстровано понад 800 об’єктів. Серед них можна зустріти такі цінні предмети, як права і активи, акції, картини відомих художників, скульптури і навіть дорогі автомобілі. Найбільша кількість арештованого майна спостерігається в столиці України, Одеси, куди воно надходить з порту, і в Харкові.