Аукціони земель на Україні

На Україні 1 липня відкрито офіційну майданчик, на якій будь-який бажаючий зможе реалізувати свою приватну земельну територію або особисті паї. Поки що на території України можуть бути встановлені обмеження щодо реалізації сільськогосподарських володінь. Наприклад, фізична особа може продати або здати в оренду свій приватний ділянку землі лише в тому випадку, якщо його площа не перевищує 100 гектар.

Також ця новина по відкриттю офіційної майданчику здійснення земельних торгів справила на всіх учасників велике враження, так як раніше на території України був введений і діяв мораторій земельних володінь.

Так завдяки офіційній майданчику торгів землею, українська влада хоче змінити ситуацію в сфері економіки в кращу сторону. Більшістю депутатами був підписаний 31 березня Закон №522 «Про оборотах сільськогосподарських угідь». Закон вказує на здійснення з приватними земельними володіннями будь-яких законних дій, в тому числі продаж, оренда і застава в якості кредитних зобов’язань в Банк. На сайті Держгеокадастру вже присутній анонс початку торгів, а також важлива інформація і правила щодо здійснення аукціонів.

Яка вигода для українців

Завдяки майданчику Прозорро.Продажі Україна зможе реалізувати земельні торги. У свою чергу через електронного формату проведення торгів, всі дії з власними земельними угіддями матимуть парність і прозорість з боку організаторів торгів, продавців, покупців, орендарів та орендодавців. Вже буквально через лічені тижні стартуватиме перший день офіційних торгів на майданчику Прозорро.Продажі.

Також в результаті електронної форми проведення та підписання документів українська влада зможе протистояти корупційним діям і усунути рейдерське захоплення. Також важливим є той факт, що торги будуть запобігати всі дії з сільськогосподарськими оборотами захоплення земель на незаконних підставах третіми особами. На УУБ є корисна інформація про земельні торги https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Багато країн вже прийняли в свій оборот правові торги, тим самим змогли знизити значення тіньової політики країни. Такими ж діями українці хочуть знизити свої показники тіньової економіки, які варіюються від 60 до 90 млрд. грн. в даний час.