Як брати участь в тендері та перемогти?

Зараз перемога в держзакупівлі стала можливою завдяки системі Прозорро. Відтепер всі публічні торги повинні відбуватися по інтернету через електронну структуру Прозоро. Вже є фактом: застосування Прозорро дозволяє економити бюджетні кошти і відкриває нові перспективи для бізнеса.

Сьогодні з Прозоро можуть взаємодіяти 10 майданчиків, на яких здійснюються аукціони. Дані ресурси – частина системи Прозорро. Кожен учасник працює саме з ними. Це означає, що виконавець проводить реєстрацію на одній з цих веб-майданчиків, підбирає тендер, який підходь його інтересам і бере участь в ньому. 

Самі платформи містять одні й ті ж відомості – список держзакупівель. Різні лише нюанси кожного з ресурсів. Учасник просто робить вибір, який інтерфейс йому підходить. Як же брати участь в цифрових торгах?

Як здійснюються торги допорогових закупівель?

Договірну закупівлю оголошують, якщо її сума не більше двох 200 тисяч гривень (коли говориться про товар) і 1,5 млн гривень (коли йдеться про виконання робіт).

Для початку, необхідно підібрати цифрову платформу і пройти там реєстрацію. Потім все виконується наступним чином:

Підібрати пропозицію тендера, найбільше привертає постачальника. Постачальники мають право ставити питання замовнику. Замовник же повинен відповідати на них. Постачальник направляє повідомлення про свій намір взяти участь у торгах. До даної заявці він прикріплює документацію, що свідчить про те, що він здатний здійснити умови замовника. Постачальник виробляє торг на аукціоні, прагнучи запропонувати найвигіднішу вартість. Переможець встановлюється автоматично. Замовник розглядає пакет документації для участі в аукціоні, і якщо в офіційних паперах переможця знайдені невідповідності або помилки, замовник має право відмовити даному учаснику. В результаті замовник і переможець аукціону ставлять підписи на угоді про взаємодію.

Як виконуються надпорогові закупи

Коли сума угоди більше 200 тисяч (в торгах з товарами) або 1,5 мільйона гривень (в торгах з послугами), то аукціони відбуваються трохи по-іншому.

Коли замовник прийняв рішення, що він проведе прозорі торги, то закупівлі будуть виконані за вищеописаною схемою. Наступний формат здійснення тендера – конкурентні переговори. Коли у замовника виникають проблеми в процесі встановлення характеристик товару або послуги, то аукціон виконується в два кола. Особлива процедура, що замінює тендер – це діалог. Але здійснюється вона лише у виняткових випадках.

Необхідно відзначити, що відмови здебільшого, одержувані переможцями торгів, обумовлені недоліками в спрямованих документах тендеру. Тільки тому перш ніж направляти документи на торги, їх необхідно ретельно перевірити. Щоб прочитати більше інформації про торги, перейдіть за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-zemli-skoro-startuyutq-v-ukraqini

Яка документація необхідна для тендера в Прозорро 

До того, як оголошення замовника з’явиться на Прозорро, готується детальний опис тендера. Замовник описує об’єкт конкурсу, виставляє до учасників умови, публікує критерії, за якими стане підбиратися переможець, прикріплює проект угоди, яка буде підписана після виявлення кращого виконавця.

З цими документами виконавець зобов’язаний познайомитися з самого початку. На їх основі вирішується, чи слід брати участь в цьому конкурсі.

Для постачальника потрібен свій пакет документів, який охоплює:

  • статут організації-виконавця; 
  • свідоцтво, яке доводить реєстрацію підприємства; 
  • гарантії того, що замовлення буде виконано; 
  • довідки від державних органів, що ця організація має право брати участь в цифрових аукціонах і інше.

Як можна переконатися, список документів для участі в торгах, який надають постачальники серйозніше, його важче зібрати привести в норму. Щоб не упустити прибуткову угоду перейдіть на сайт Української універсальної біржі и пройдіть реєстрацію. Вся процедура не займає багато часу, але перед тим як поставити ставку потрібно внести гарантійний внесок.

Онлайн-торгівля стала досить ефективним і відомим рішенням, де є можливість зробити вигідну угоду. Кожна людина може пройти просту реєстрацію на Українській сировинній біржі та поставити свою першу ставку на обраний лот, поступово потрібно буде збільшувати ставку, щоб стати переможцем аукціону. Українська універсальна біржа – лідер серед бірж, котрі роблять подобні пропозиції населенню. Вже багато учасників дали свою позитивну оцінку УУБ. На порталі проводяться дуже вигідні тендери, торги, в котрих може прийняти участь кожен бажаючий. Інтерфейс сайту дуже простий, кожен може в ньому розібратися.