Що потрібно знати про внесення змін до тендерної документації

Тендерні закупівлі – це один з базових напрямків, якщо говорити про електронні торги, які проводяться через систему ПроЗорро. З самого початку, метою створення системи ПроЗорро та принципу відкритих торгів була мінімізація корупції саме в державних закупівлях. Відповідно, принцип тендерних торгів та прозорих умов дозволив реалізувати поставлені завдання і зробити подібні процедури максимально контрольованими.

Наразі, всі закупівлі проходять під наглядом системи ПроЗорро та звичайних людей. Коли мова йде про відкриті торги, то спостерігати за ними можуть всі, навіть незареєстровані користувачі. Це ж саме стосується і результатів, які відразу ж потрапляють до вільного доступу і кожен бажаючий може дуже просто з ними ознайомитися.

Ви можете більш детально дізнатися про аукціони та новини в цій сфері, скориставшись посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukciony-po-zemli-startuyutq-nezabarom-na-majdanchyku-tov-ueb. Тут завжди публікується вся актуальна інформація, яка може бути корисною як для новачків так і тих користувачів, що регулярно беруть участь в тендерних закупівлях.

Говорячи про замовника, для створення оголошення, обов’язковою умовою для нього є підготовка тендерної документації. Важливо, щоб вона чітко відповідала вимогам діючого українського законодавства. 

Варто розуміти, що тендерна документація публікуєтеся одночасно з самим оголошенням про проведення процедури. Відповідно, наступним кроком завжди йде відкриття доступу для подання заявок та пропозицій від учасників.

Сам же замовник, має повне право на те, щоб вносити зміни до тендерної документації і зробити він це може протягом періоду, що відводиться на подання тендерних пропозицій.

Підставами для цього можуть слугувати:

  • Власна ініціатива і бажання внести певні корективи;
  • З метою усунення можливих порушень, орієнтуючись на діюче українське законодавство;
  • Згідно з результатами отриманих звернень від учасників;
  • У випадках, коли є відповідне рішення органів оскарження.

Це найбільш часті випадки, коли замовник може вносити певні корективи до тендерної документації. 

Можуть бути й інші підстави, які спонукають замовника до подібних дій, але найбільш популярні причини були продемонстровані раніше.

Що стосується самого алгоритму, згідно якого можна внести корективи до тендерної документації, то тут є два доступних варіанта, як це можна зробити:

  • Завантажити додаткові документи до тих, що були завантажені в момент створення оголошення;
  • Завантажити повний пакет документів замість тих, що були внесені раніше.

Обидва способи є однаково простими і не потребують від організатора якихось специфічних та важких дій. Головне – це діяти згідно з алгоритмом та не порушувати ніяких законів та правил проведення процедури.

Роль системи ПроЗорро в електронних торгах

Не дивлячись на те, що сайт ПроЗорро не є інструментом для того, щоб подавати заявки на участь в торгах та конкурувати з іншими користувачами в аукціоні, його роль є не менш значною.

Перш за все, платформа ПроЗорро є контролюючим інструментом, що не дозволяє проводити ніяких махінацій та порушення чітких правил. При цьому, платформа є також архівом для збереження інформації по проведеним торгам. Це означає, що саме на сайті ПроЗорро можна завжди ознайомитися з результатами різних аукціонів і зробити це може будь-хто.

Ще один не менш важливий момент – це пошук електронних майданчиків і тут також вам допоможе сайт ПроЗорро. Відомо, що обирати варто лише акредитовані в ПроЗорро майданчики і переглянути повний перелік таких сервісів ви можете саме на цьому сайті.

ТБ “Українська енергетична біржа” – це один з тих сервісів, що має акредитацію в ПроЗорро та надає широкий набір інструментів для участі в торгах.

Як створити свій власний кабінет в ПроЗорро

Сайт ПроЗорро – це ресурс, де ви не можете зареєструватися. При цьому, у вас може бути власний кабінет, що буде мати прямий зв’язок з даною системою. Для того, щоб у вас з’явилась можливість користуватися обліковим записом в ПроЗорро, вам доведеться зареєструватися на одному з акредитованих електронних майданчиків.

Тобто, від вас потребується лише обрати один з сервісів, що підтверджений системою ПроЗорро, заповнити всі поля, вказати контактні дані та підтвердити свій намір про реєстрацію. Цих дій буде достатньо для того, щоб ви отримали доступ до всіх аукціонів, тендерів та інших процесів, що напряму пов’язані з системою ПроЗорро.

У випадку, якщо виникають якісь питання, стосовно реєстрації на електронному майданчику, ви завжди можете звернутися до технічної підтримки та отримати швидку відповідь та активну допомогу. Зазвичай, оператори працюють в цілодобовому режимі, тому проблем у користувачів виникати не повинно.